Ozonla Dezenfeksiyon İle %99,9 Hijyen!

Yapılan birçok araştırmada en çok mikrop barındıran yerler arasında çıkan otomobillerin içinde temizlik ve hijyen AutoClub'ın her zaman en önemli hedef noktalarından birisi oldu.

 

Bugüna kadar yaptığımız onlarca kampanyada, YouTube videosunda konunun önemini anlatmaya çalıştık. Otomobil içindeki ortamın yani tekstil ağılıklı malzemelerin virüsleri, bakterileri ve mikropları çok daha kolay barındırabilme ihtimali nedeni ile  hijyenin her zaman daha ön planda tutulması gerekiyor. Bununla birlikte bir çok kişi tarafından otomobil temizliği her zaman ikinci planda (hatta daha gerilerde) tutuluyor, önemsenmiyor.

 

Dış ortamlardaki her mikrobu otomobilin içine taşıyoruz. Örneğin tuvalete gittiğimiz ayakkabılar ile otomobilin içine de giriyoruz. Oradaki mikrobu olduğu gibi otomobilin içine taşıyoruz. Bu mikrop koltuk, taban halısı, tavan gibi ortamlarda varlığını sürdürüyor ve sağlığımızı tehdit ediyor.

 

Otomobil yıkanırken yapılan süpürme vb işlemler ile de bu mikroplardan kurtulmak mümkün değil. 

 

Ozonla Dezenfeksiyon işlemi bu mikroplardan kurtulmanın en etkili yolu. AutoClub Uygulama Merkezlerinde sunulan Ozonla Dezenfeksiyon uygulaması ile otomobilinizin içinde %99,9 oranında hijyen sağlıyoruz, virüslerden, bakterilerden, mikroplardan aracınızı arındırıyoruz.

                                                                   ​​

Ozonla Dezenfeksiyon nasıl bir uygulama?

 

AutoClub Uygulama Merkezlerinde yapılan Ozonla Dezenfeksiyon uygulaması Ozon Makinesi ile yapılıyor. Ozon Makinesi havadaki oksijeni elektromanyetik işlemler ile Ozon'a dönüştürüyor. Havada kalma süresi 15-20 saniye civarında olan Ozon gazı bu sürede bir mikro organizama (bakteri, virüs, mikrop vb) ile etkileşime geçerek onu yok ediyor, sonrasında yeniden oksijene dönüşüyor. Klordan 7 kat daha etkili olan Ozon aynı zamanda dünyamızı da çevreleyen ve temizleyen gaz olarak da biliniyor.

 

Ozonla Dezenfeksiyon uygulaması sonrasında yine AutoClub tarafından otomobil içine bu hijyeni çok daha uzun sürelere yayacak (3 ay) Nano Clear uygulaması da yapılıyor. Bu uygulama ile Ozonla Dezenfeksiyon uygulaması çok daha etkin hale getirilmiş oluyor.

 

AutoClub olarak bu uygulama öncesinde otomobile Detaylı İç Temizlik ve Klima Temizleme uygulamalarının da yapılması. Böylece virüs, bakteri, mikrop üreten tüm noktalar da ortadan kaldırılmış olacak ve otomobil içinde hijyen tam olarak sağlanmış olacak.

 

Bunun yanında eğer varsa otomobil içinde çocuk koltuğu temizliğini de yapılması önem taşıyor. Çocuklarımızı da mikroplu ortamlardan uzak tutmamız büyük önem taşıyor. AutoClub Uygulama Merkezlerinde çocuk koltuğu temizliğini de yaptırabilirsiniz.